Uwaga mieszakcy

Harmonogram

Osigniete poziomy recyklingu 2015

opakzmiesz

harmonogram III kw

odpadyZ informacji uzyskanych od firmy odbierającej odpady z terenu gminy wynika, że część gospodarstw domowych oddaje odpady NIEPRAWIDŁOWO POSEGREGOWANE. Ma to także swoje odzwierciedlenie w sprawozdaniach firmy, z których wynika, że po mechaniczno-biologicznym przetworzeniu odpadów zmieszanych odzyskano znaczne ilości odpadów opakowaniowych.

Czytaj więcej...

Wójt Gminy Wąpielsk informuje, że zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013r. poz. 1399), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

Czytaj więcej...

odpadyZgodnie z założeniami wprowadzonej w 2013 rewolucji śmieciowej gminy zostały zobowiązane do zmniejszania ilości odpadów zmieszanych a zwiększania ilości odpadów przygotowanych do ponownego wykorzystania i recyklingu takich jak: szkło, papier, metal, tworzywa sztuczne, odpady budowlane i rozbiórkowe.

Czytaj więcej...

 

Urząd Gminy w Wąpielsku

Referat Gospodarki Komunalnej

tel. 056 493 83 21 wew. 49

Osoba odpowiedzialna: Patryk Łaszewski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

godziny otwarcia:
poniedziałek, środa, czwartek: 7.00 do 14:45
wtorek - 7.00 do 16.00

piątek – 7.00 do 14.00

 

 

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Deklaracja

Instrukcja wypełnienia deklaracji

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to tzw. ZSEE ( Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny). Zaliczamy tu każde niedziałające urządzenie elektryczne i elektroniczne, czyli takie które było podłączone do gniazdka lub posiadało baterie. Zaliczamy do nich: pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, radia, odtwarzacze mp3, żelazka, wiertarki, telefony komórkowe i inne podobne sprzęty.

Czytaj więcej...

Informacja w zakresie osiągania wymaganych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niż składowanie oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania.

Zgodnie z art. 3 ust. 2 pkt 9 lit. c ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013r. poz. 1399 z późn. zm.). Wójt Gminy Wąpielsk informuje o osiągniętych poziomach recyklingu.

Czytaj więcej...

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.