Jednostka powstała w kwietniu 1926 r. W 1930 r. przy jednostce powstało kółko teatralne pod opieką nauczycielki Pani Gumińskiej. W 1931 r. jednostka otrzymała sztandar ufundowany przez właściciela majątku w Wąpielsku Pana Siemiątkowskiego. W 1932 r. powstaje orkiestra dęta a instrumenty ufundował właściciel majątku w Radzikach Dużych.

W 1935 r. Jednostka otrzymała strażnicę przy parafialnym budynku. Po wojnie w 1946 r. wybudowano strażnicę drewnianą, a w 1974 r. powstała nowa strażnica z dwoma garażami, która służy do dnia dzisiejszego. Pierwszy samochód bojowy jednostka otrzymała w 1961 r. , drugi nowy samochód gaśniczy średni jednostka otrzymała w 1971 r., a w roku 2000 pozyskano samochód gaśniczy ciężki. W roku 2004 ze środków gminnych i przy współudziale mieszkańców zakupiony został nowy samochód Ford Transit.

W 2000 r. jednostka włączona została do KSRG, dzięki środkom przyznawanym dla OSP z ksrg Radziki D. doposażają jednostkę w sprzęt  i umundurowanie, posiadają w pełni wyposażoną i wyszkoloną Jednostkę Operacyjno-Techniczną gotową do podejmowania działań ratowniczo-gaśniczych.

5106

 

Zarząd OSP w Radzikach Dużych

Prezes

dh Krzysztof Zelmański

Naczelnik

dh Ryszard Wiwatowski

Sekretarz

dh Rafał Kucharski

Skarbnik

dh Mariusz Wiwatowski

Gospodarz

dh Stanisław Słomski

Zastępca Naczelnika

dh Piotr Krauza

 

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.