Jednostka powstała w kwietniu 1926 r. W 1930 r. przy jednostce powstało kółko teatralne pod opieką nauczycielki Pani Gumińskiej. W 1931 r. jednostka otrzymała sztandar ufundowany przez właściciela majątku w Wąpielsku Pana Siemiątkowskiego. W 1932 r. powstaje orkiestra dęta a instrumenty ufundował właściciel majątku w Radzikach Dużych.

W 1935 r. Jednostka otrzymała strażnicę przy parafialnym budynku. Po wojnie w 1946 r. wybudowano strażnicę drewnianą, a w 1974 r. powstała nowa strażnica z dwoma garażami, która służy do dnia dzisiejszego. Pierwszy samochód bojowy jednostka otrzymała w 1961 r. , drugi nowy samochód gaśniczy średni jednostka otrzymała w 1971 r., a w roku 2000 pozyskano samochód gaśniczy ciężki. W roku 2004 ze środków gminnych i przy współudziale mieszkańców zakupiony został nowy samochód Ford Transit.

W 2000 r. jednostka włączona została do KSRG, dzięki środkom przyznawanym dla OSP z ksrg Radziki D. doposażają jednostkę w sprzęt  i umundurowanie, posiadają w pełni wyposażoną i wyszkoloną Jednostkę Operacyjno-Techniczną gotową do podejmowania działań ratowniczo-gaśniczych.

5106

 

Zarząd OSP w Radzikach Dużych

Prezes

dh Krzysztof Zelmański

Naczelnik

dh Ryszard Wiwatowski

Sekretarz

dh Rafał Kucharski

Skarbnik

dh Mariusz Wiwatowski

Gospodarz

dh Stanisław Słomski

Zastępca Naczelnika

dh Piotr Krauza

 

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.