DSC08664

W ramach prowadzonych przez Urząd Gminy w Wąpielsku działań informacyjno-edukacyjnych w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych w Przedszkolu Samorządowym w Radzikach Dużych odbyło się spotkanie przedszkolaków

z przedstawicielem Regionalnego Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Puszczy Miejskiej Panem Edwardem Skibą, Panią Sekretarz Agnieszką Matyjasik oraz Patrykiem Łaszewskim odpowiedzialnym w gminie Wąpielsk za gospodarkę odpadami.

Spotkanie rozpoczęło się miłą niespodzianką przygotowaną przez dzieci, była to wystawa zabawek wykonanych z takich materiałów, które w gospodarstwie domowym są bezużyteczne czyli: kartonów, pudełek, rolek, butelek po napojach, szamponach itp. Dzieci wystawą udowodniły, że z odpadów opakowaniowych jakie powstają w naszych gospodarstwach domowych można zrobić jeszcze coś nowego. Zaproszony gość  Pan Edward Skiba w przystępny sposób opowiadał dzieciom jak  prawidłowo segregować odpady, co się dzieje z odpadami jak trafią do zakładu utylizacji. Okazało się, że już tak małe dzieci bardzo dobrze orientują się jak segregować odpady. Spotkanie prowadzone było w formie warsztatów, dzieci musiały posegregować przygotowane wcześniej odpady opakowaniowe i zrobiły to bezbłędnie. Zaproszony gość opowiadał jeszcze dzieciom wiele ciekawostek związanych z odpadami, między innymi  jak długo rozkładają się różnego typu odpady, ile drzew trzeba ściąć, aby wyprodukować tonę papieru i jak ważna jest segregacja odpadów. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zaprezentowały się w strojach zrobionych ze surowców wtórnych. Dziewczynki miały piękne suknie z papieru oraz innych materiałów opakowaniowych, natomiast chłopcy przebrali się w stroje robotów, króla oraz klauna, także zrobionych z papieru, pudełek i kubeczków. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem pokazu mody.

Spotkanie zakończyło się „słodkim” upominkiem od zaproszonego gościa. W nagrodę za przygotowanie pokazy mody oraz za propagowanie prawidłowej segregacji odpadów Przedszkole otrzymało w prezencie zabawki ufundowane przez firmę EKODUET Pana Stanisława Federowicza i Urząd Gminy w Wąpielsku.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/Gmina-W%C4%85pielsk-1502184750035965/photos/?tab=album&album_id=1710897622498009

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.