pobrane

Rolnicy z terenu gminy Wąpielsk mają możliwość bezpłatnego wypełnienia wniosków o przyznanie płatności obszarowych za 2016 rok. Wnioski wypełniane są we wtorki i czwartki od 8.00 do 13.00 w Urzędzie Gminy Wąpielsk.

 

Od 15 marca można składać w ARiMR wnioski o przyznanie płatności obszarowych za 2016 r. Rolnicy, którzy złożą swoje wnioski wraz z załącznikami do 16 maja, mogą liczyć na otrzymanie dopłat w należnej im wysokości. Kto nie zdąży złożyć kompletnego wniosku w tym terminie, będzie miał jeszcze szanse zrobić to do 10 czerwca, ale wówczas za każdy roboczy dzień opóźnienia należne płatności będą pomniejszane o 1%. Jeżeli rolnik pomyli się, a błąd nie będzie dotyczył płatności związanych do zwierząt oraz płatności do zachowania zagrożonych zasobów genetycznych zwierząt w rolnictwie, będzie mógł złożyć korektę lub uzupełnienie do wniosku bez żadnych konsekwencji finansowych do 31 maja. Zmiany dokonane po tym terminie spowodują zmniejszenie należnych płatności o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany dokonane we wniosku lub załączniku graficznym dokonane po 10 czerwca nie będą uwzględnianie.

Źródło:http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/mozna-juz-skladac-wnioski-o-przyznanie-platnosci-bezposrednich-za-2016-r.html

 

 

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.