DSC 0064

W czwartek (10 marca) czworo uczniów Szkoły Podstawowej w Radzikach Dużych uczestniczyło po raz pierwszy w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Szkół Podstawowych w Warcaby Klasyczne.


Szkoły Podstawowe z naszego województwa mogły wystawiać 4-osobowe drużyny złożone z uczniów. Celem tego turnieju warcabowego było rozpowszechnienie wśród dzieci i młodzieży szkolnej gry w warcaby, która daje satysfakcję zarówno z odniesionych sukcesów, jak i z samej gry, uczy sportowej rywalizacji, wyzwala postawy poszanowania przeciwnika i koleżeńskości oraz integruje uczniów. Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych w Warcaby Klasyczne odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Toruniu. Była to już 6 edycja owych zmagań turniejowych.
Szkołę Podstawową w Radzikach Dużych reprezentowali następujący uczniowie: Maja Bytner (kl. V), Julia Olszta (kl. VI), Radosław Rutkowski (kl. IV) oraz Marcin Bieżuński (kl. VI). Do zmagań warcabowych uczestników tego turnieju przygotowywał nauczyciel matematyki i informatyki - p. Mariusz Śliwiński. Ostatecznie reprezentacja Radzik Dużych zajęła VI miejsce. Uczestnicy zmagań turniejowych otrzymali dyplomy i medale.

Więcej zdjęć na stronie Szkoły Podstawowej w Radzikach Dużych:

http://www.spradziki.edu.pl/album-mw-warcaby-16.html

http://www.spradziki.edu.pl/album-mw-warcaby-16a.html

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.