Okres przedświąteczny to czas, kiedy w różnych instytucjach, zakładach pracy, środowiskach społecznych ludzie znajdują czas, aby spotkać się, złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Nie inaczej też było w sołectwie Wąpielsk I.

Sołtys sołectwa Wąpielsk I - Franciszek Bzinkowski zaprosił mieszkańców swojego sołectwa na wspólny opłatek do świetlicy wiejskiej w Wąpielsku. W sobotni wieczór - przy świątecznie udekorowanych stołach - spotkali się mieszkańcy Wąpielska, aby tradycyjnie podzielić się opłatkiem. Wśród zaproszonych gości był ksiądz proboszcz Jacek Dudkiewicz, pani Sekretarz Gminy Agnieszka Matyjasik, Przewodniczący Rady Gminy w Wąpielsku Tomasz Czajkowski oraz kierowniczka GOPS-u Jolanta Szczepańska.

Uroczyste spotkanie rozpoczął ksiądz proboszcz Słowem Bożym oraz życzeniami dla wszystkich mieszkańców Wąpielska. Życzenia świąteczne złożyli także Pani Sekretarz oraz Przewodniczący Rady Gminy w Wąpielsku. Następnie - zgodnie ze zwyczajem - wszyscy składając sobie nawzajem życzenia, połamali się opłatkiem. Zebrani mieszkańcy zasiedli do stołów, na których znalazły się typowo wigilijne potrawy. Po wspólnej kolacji wysłuchano kolęd w wykonaniu Gustawa Bzinkowskiego i jego koleżanki Julii.

New DSC06952

New DSC06956

New DSC06959

New DSC06964

New DSC06971

New DSC06973

New DSC06981

New DSC06989

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.