Od września 2015 roku uczniowie III klas Szkół Podstawowych z Wąpielska, Długiego oraz Półwieska Małego uczestniczyli w bezpłatnych zajęć nauki pływania na basenie w Rypińskim RCS w ramach projektu "Umiem Pływać". Jest to największy projekt z zakresu nauki pływania realizowany w Polsce w ramach akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gmina Wąpielsk jako współorganizator zapewniła dzieciom bezpłatny dojazd na basen.

W ramach projektu odbyło się 10 wyjazdów na basen, w sumie 20 godzin lekcyjnych. Zajęcia z nauki pływania prowadzone były przez dwóch instruktorów posiadających umiejętność pracy z dziećmi. Dla dzieci była to nie tylko wspaniała okazja do nabycia umiejętności pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, ale i odmienna forma aktywności fizycznej, poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego w szkole.

Zajęcia w ramach projektu „Umiem Pływać" zakończyły się 20 listopada, a na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymali na pamiątkę czepki pływackie. Wójt Gminy Wąpielsk, zauważając zapał dzieci do dalszej nauki pływania i ich radość z możliwości uczestnictwa w takich zajęciach, a także ich pozytywny wpływ na zdrowie i aktywność fizyczną, podjął decyzję o dofinansowaniu jeszcze 4 wyjazdów na basen w roku bieżącym.

Ponadto Gmina Wąpielsk przystąpiła już do kolejnej edycji programu powszechnej nauki pływania pn. „Umiem Pływać" na rok 2016, dzięki czemu kolejni uczniowie III klas z naszej Gminy będą mieli okazję nauczyć się pływać.

New DSC06376

New DSC06380

New DSC06383

New DSC06387

New DSCN1014

New DSCN1017

New DSCN1020

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.