Rodziny wielodzietne mogą w łatwy sposób sprawdzić, gdzie i jakie zniżki im przysługują. Wyszukiwanie partnerów Karty Dużej Rodziny jest możliwe poprzez stronę mobilną. Wystarczy telefon lub tablet z dostępem do internetu.

Wyszukiwarka dostępna jest na stronach rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl, a także w wersji mobilnej pod adresem: kdr-mwu.mpips.gov.pl

Mobilny wykaz partnerów programu udostępniony jest w formie mapy oraz jako lista podmiotów i ich oddziałów, w których świadczone są ulgi. Po wybraniu ikony podmiotu wyświetla się informacja z jej ogólnymi danymi oraz z wysokością zniżek, jakie są udzielane.

Jak podkreśla resort pracy i polityki społecznej , dzięki mobilnej wyszukiwarce dostęp do zniżek będzie jeszcze łatwiejszy. Strona mobilna pozwala na wygodne korzystanie z wyszukiwarki z telefonu lub tabletu z dostępem do Internetu.

Do programu dołączyło już ponad 1000 firm i instytucji, które oferują zniżki dla rodzin w ponad 10 tys. miejsc w całej Polsce.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

karta

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.