17 listopada w Urzędzie Miasta Rypina Wójt Gminy Wąpielsk Dariusz Górski podpisał umowę na dostawę energii elektrycznej na potrzeby gminnych lokali i obiektów. W 2016 r. za prąd Gmina zapłaci aż o 10% mniej.

W ramach "Rypińskiej Grupy Zakupowej", do której przystąpiła Gmina Wąpielsk, maksymalizowane są oszczędności na wspólnym zakupie energii elektrycznej dla jednostek samorządu terytorialnego wraz z jednostkami organizacyjnymi.

Od 1 stycznia 2016 r. dostawcą prądu dla Gminy będzie NOVUM S.A. z siedzibą w Warszawie. Na zmianie dystrybutora skorzysta nie tylko sam Urząd, a przede wszystkim gminne instytucje. W wykazie punktów poboru energii widnieją m. in.: hala widowiskowo-sportowa, szkoły podstawowe, gimnazjum, boisko Orlik, Gminna Biblioteka Publiczna czy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Uzyskanie wymiernych oszczędności, sięgających 10% względem mijającego okresu trwania umowy z innym dostawcą, przyniesie w kolejnym roku duże budżetowe korzyści dla Gminy i Mieszkańców. Zmniejszone zostaną wydatki ze środków publicznych na administrację, dzięki czemu możliwa będzie realizacja remontów i inwestycji.

11

12

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.