W dniu 11 listopada o godzinie 11:30 w Kościele pw. Św. Katarzyny w Radzikach Dużych odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny oraz lokalnej społeczności. W Mszy Św. wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Panem Dariuszem Górskim – Wójtem Gminy Wąpielsk i Panem Tomaszem Czajkowskim – Przewodniczącym Rady Gminy Wąpielsk, a także Pani Agnieszka Matyjasik – Sekretarz Gminy, Pan Piotr Czarnecki – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Rypińskiego oraz Radni Gminy, sołtysi i mieszkańcy Gminy. Uroczystości uświetniły poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Wąpielsk oraz sztandar ze Szkoły Podstawowej w Wąpielsku.

Po zakończeniu mszy św. ks. Proboszcz Jacek Dudkiewicz poprosił włodarzy gminy o kilka słów do mieszkańców z okazji tak wzniosłego święta. Pan Wójt podkreślił istotę i doniosłe znaczenie Święta Niepodległości w historii Polski, wyrażając słowa uznania dla tych, którzy walczyli o naszą Ojczyznę, a także nadzieję, że wspólnie podejmowane działania będą owocowały dla Gminy i przynosiły efekty. Przewodniczący Rady Gminy podziękował zebranym za organizację tego Święta w Gminie Wąpielsk, wnosząc o wspólną pracę na rzecz rozwoju Gminy Wąpielsk. Głos zabrał również Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, który podziękował zebranym za liczne przybycie na tą uroczystość.

Dalsza część uroczystości odbyła się, jak co roku, na cmentarzu parafialnym. Ks. Proboszcz odmówił wraz ze zgromadzonymi przy pomniku modlitwę za poległych. Uczestnicy uroczystości oraz liczne delegacje na czele z Wójtem Gminy przeszły na cmentarz, aby złożyć wiązanki kwiatów pod pomnikiem powstańców styczniowych poległych w bitwie pod Bolesławicami.

Po zakończeniu oficjalnej części obchodów Święta Niepodległości władze jednostki OSP w Wąpielsku zaprosiły uczestników uroczystości na skromny poczęstunek w remizie.

New_DSC06799.jpgNew_DSC06812.jpgNew_DSC06816.jpgNew_DSC06820.jpgNew_DSC06825.jpgNew_DSC06827.jpgNew_DSC06828.jpgNew_DSC06831.jpgNew_DSC06834.jpgNew_DSC06835.jpg

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.