W dniu 9 października w Radzikach Dużych odbyła się zorganizowana przez Wójta Gminy Wąpielsk Dariusza Górskiego konferencja promująca wspieranie rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa poprzez działania PROW 2014-20 przy udziale Kujawsko – Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na konferencję przybył Andrzej Gross- Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wicedyrektor Kamil Kalemba.

Przybyło także wielu rolników z naszej gminy, którzy chcieli uzyskać jak najwięcej informacji na temat wsparcia dla rolnictwa w latach 2014-2020. W czasie konferencji trójka rolników z naszej gminy: Mariusz Albrecht, Stanisław Więcławski, Tomasz Żulewski odebrała z rąk Prezesa ARiMR- u odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa" nadane przez Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego. Prezes Agencji wraz z Wójtem Gminy wręczyli także dyplomy dla zasłużonych rolników z terenu naszej gminy. Dyplomy otrzymali: Zaniecki Bartosz, Suwisz Marcin, Rakowski Mirosław, Kądziela Piotr, Przeczewski Wojciech. Oprócz rolników upominki otrzymały także najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radzikach Dużych oraz Wąpielska.

Rolnicy, którzy byli obecni na konferencji dowiedzieli się jakie będą warunki oraz na jakie działania w rolnictwie będzie można uzyskać pieniądze. Prelegenci omówili zasady wsparcia rolników z działań: Modernizacja Gospodarstw Rolnych, Grupy Producenckie, Wspieranie Małych Gospodarstw, Młody Rolnik.Po zakończonej konferencji wszyscy jej uczestnicy mieli jeszcze okazję porozmawiać z Prezesem ARiMR przy wspólnej kawie i ciastku.

Prezes ARiMR Andrzej Gross nie przybył do naszej gminy z pustymi rękoma, przywiózł ze sobą 10 komputerów, które przekazał dla Szkoły Podstawowej w Półwiesku Małym oraz Długiem. Podarowane komputery zastąpią już wysłużone w pracowniach komputerowych w szkołach podstawowych. Przekazanie komputerów odbyło się w Szkole Podstawowej w Półwiesku. Rada rodziców, dzieci, Dyrektorzy szkół wraz z Wójtem podziękowali zaproszonemu gościowi za otrzymane komputery.

New_DSC06123.jpgNew_DSC06129.jpgNew_DSC06132.jpgNew_DSC06141.jpgNew_DSC06147.jpgNew_DSC06151.jpgNew_DSC06163.jpgNew_DSC06186.jpgNew_DSC06188.jpgNew_DSC06189.jpgNew_DSC06191.jpgNew_DSC06192.jpgNew_DSC06195.jpgNew_DSC06196.jpgNew_DSC06199.jpgNew_DSC06209.jpg

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.