Od 10 września 2014 roku mieszkańcy Gminy Wąpielsk mogą korzystać z bezpłatnego systemu SISMS, za pomocą którego Urząd przekazuje powiadomienia na telefony komórkowe. Podstawową rolą systemu jest przekazywanie informacji o zagrożeniach, stanach ostrzegawczych i alarmowych np. o konieczności ewakuacji z określonych rejonów lub zachowaniu ostrożności z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Ponadto na bieżąco są wysyłane komunikaty o wszelkich ciekawych wydarzeniach na terenie Gminy Wąpielsk związanych z promocją regionu np. cykliczne imprezy plenerowe, koncerty, zawody sportowe itp.

Aby mieszkańcy naszej Gminy Wąpielsk mogli bezpłatnie otrzymywać powiadomienia, powinni zarejestrować się w systemie wysyłając na ogólnopolski numer 661 000 112 wiadomość SMS z kodem przypisanym do danego serwisu informacyjnego. Osoby zarejestrowane w systemie, będą otrzymywać wiadomości SMS nie ponosząc żadnych opłat. Jedynym wydatkiem jest koszt związany z rejestracją, podczas której wysyłamy SMS-a z wybranym kodem, przy czym należy zwrócić uwagę, że w jednym SMS-ie można wpisać tylko jeden kod. Opłata za SMS-a rejestracyjnego, wynosi tyle, ile standardowy SMS u operatora z którego sieci korzystamy. W analogiczny sposób w każdej chwili możemy się wyrejestrować lub zmienić serwis informacyjny (należy wpisać kod wyrejestrowujący).

Osoby posiadające telefon typu smartfon mogą skorzystać z innowacyjnej metody powiadomień. Pobierając i instalując bezpłatną aplikację Komunikator SISMS na swoim telefonie i zapisując się na wybrany przez siebie serwis informacyjny będą otrzymywały nieodpłatnie wiadomości wzbogacone o załączniki graficzne i multimedialne.

Jednym z powodów, dla którego zdecydowaliśmy się na wybór teleinformatycznego systemu SISMS jest jego bezpieczeństwo i sprawdzone działanie w kilkuset miastach i gminach. Mieszkańcy mogą być spokojni i nie muszą się obawiać ukrytych kosztów w związku z korzystaniem z systemu, ponieważ za wysyłane wiadomości zawsze płaci Gmina! Gwarancją bezpiecznego korzystania z usługi są regulaminy* dla użytkowników, w których mamy zapewnienie, że rejestrując się w Samorządowym Informatorze SMS zgadzamy się na otrzymywanie wiadomości wyłącznie autoryzowanych przez Urząd gminy w Wąpielsku. Nie ma zatem podstaw aby obawiać się SMS-ów komercyjnych czy niechcianych spamów. System rygorystycznie przestrzega standardów wytyczonych przez GIODO chroniąc nasze dane osobowe, czyli w tym przypadku nasze numery telefonów.

IMG 0001

IMG 0002


*http://www.sisms.pl/pl/regulamin.html

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.