17 grudnia o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wąpielsk miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał swoje odznaczenia - Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie - siedmiu parom małżeńskim, które zamieszkują w naszej gminie.

Zaproszonych Jubilatów, ich rodziny i przyjaciół powitała p. Beata Gabryszewska – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Głos zabrał również Wójt Gminy Wąpielsk – p. Henryk Kowalski, który przybyłym parom małżeńskim - obchodzącym w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego - złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz długich lat życia. W uroczystości uczestniczyli również Sekretarz Gminy Wąpielsk – p. Grzegorz Dzierżyński oraz Skarbnik Gminy Wąpielsk – p. Mirosław Krawczyk.


Jaka jest recepta na szczęśliwe małżeństwo? Odpowiedź na to pytanie z pewnością znają pary, które przeżyły ze sobą 50 lat. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymali Państwo: Helena i Ryszard Skomra z Długiego, Barbara i Aleksander Cicheccy z Długiego, Stanisława i Zdzisław Jankowscy z Długiego, Halina i Zygmunt Jasienieccy z Wąpielska, Wacława i Józef Michalscy z Radzik Dużych, Lucyna i Jerzy Szatkowscy z Kiełpin oraz Daniela i Józef Pęcherek z Ruszkowa.

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg8.jpg9.jpgDSCN0188.jpgDSCN0209.jpg

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.